https://anrol.com.ua/ua Wed, 28 Mar 2018 13:17:58 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.8 Як обрати жалюзі на балкон https://anrol.com.ua/ua/na-chto-stoit-obratit-vnimanie-pri-vyibore-zhalyuzi-na-balkon/ Wed, 28 Mar 2018 14:27:01 +0000 https://anrol.com.ua/?p=9362 Жалюзі можуть висіти не тільки в жилих кімнатах: ними можна прикрити і балконні вікна. Оскільки моделей і різновидів такої продукції існує досить багато — у покупця можуть виникнути складнощі з вибором жалюзі для балкона.

На що звертати увагу при виборі?

Спочатку про основи — при виборі моделі потрібно звертати увагу на такі фактори:

  1. Вид конструкції (вертикальні, горизонтальні, рулонні плісе).
  2. Матеріал, з якого виготовлені ламелі.
  3. Тип вікон (розсувні або звичайні).
  4. Наскільки яскраво світить сонце в кімнату.
  5. Для чого буде використовуватися балкон.

Тепер розберемося детальніше.

Що стосується виду жалюзі — на балконах найчастіше використовуються або горизонтальні, або рулонні моделі. Вертикальні вішаються не на стулку, і займають більше місця. На балконі, площа якого зазвичай становить кілька «квадратів», кожен зайвий сантиметр критичний, і тому вертикальні жалюзі візуально зменшать вільний простір. Плісе теж займають мало місця, але мають більш високу вартість (в порівнянні з ролетами і простими горизонтальними моделями).

Що стосується матеріалу — найпоширенішим рішенням для лоджій і балконів є пластик і тканина. Пластикові жалюзі легко чистити, вони не «бояться» вологи і прямих сонячних променів. Тканинні — не вигоряють, не бояться вологи, мають великий діапазон кольорів і текстур. Металеві ламелі будуть шуміти від кожного протягу, до того ж погано витримують вологість (яка нерідко панує на балконі взимку). Дерево — також «боїться» вологи, та й коштує недешево.

Якщо вікна на вашому балконі розсувні — для них не підійдуть жалюзі, які кріпляться на стулки. Для таких конструкцій доведеться вибирати моделі, що монтуються на стелю. Для звичайних (не розсувних) вікон обмежень немає: вибирати можна будь-який варіант.

Ще один важливий нюанс: для чого саме на балконі потрібні жалюзі. Якщо мова йде про південну сонячну сторону, що не прикрита будинками (тобто в сонячну погоду на балконі і в сусідній кімнаті завжди жарко і дуже світло) — ідеально підійдуть рулонні жалюзі з щільної тканини. Як варіант — можна вибрати пластикові горизонтальні моделі.

Якщо мова йде про північну сторону, або якщо від яскравого сонця ваші вікна прикривають сусідні будівлі або дерева — можна обмежитися менш щільною тканиною.

Що стосується призначення балкона: на вибір жалюзі може впливати ще й те, як часто і для чого ви будете його відвідувати. У більшості випадків балкон — це місце для сушіння білизни і для зберігання різних речей. В цьому випадку жалюзі можна вибирати будь-які, аби коштували недорого, і були практичними — підійдуть і найдешевші пластикові моделі.

Якщо ж на балконі ви плануєте зробити кімнату для відпочинку або робоче місце — потрібно підбирати варіант під інтер’єр, хоча б за кольором. В цьому випадку краще використовувати тканинні ролети: їх і за забарвленням можна вибрати під обстановку і обробку, і місця вони займуть мінімум.

]]>
Як обрати горизонтальні жалюзі https://anrol.com.ua/ua/kak-vyibrat-gorizontalnyie-zhalyuzi/ Wed, 28 Mar 2018 12:49:12 +0000 https://anrol.com.ua/?p=9357 Горизонтальні жалюзі увійшли в побут набагато раніше вертикальних. Саме такі вироби найчастіше обирає споживач, і саме такої продукції найбільше на ринку.

Оскільки варіантів можна знайти чимало — з вибором у покупця можуть виникнути проблеми.

Вибір жалюзі за кольором

Якщо жалюзі будуть монтуватися на віконну раму (а не на отвір), і крім них на вікні буде висіти ще й штора — на колір можна особливо не звертати увагу: брати «стандартний» білий варіант.

Якщо ж жалюзі будуть на виду, то вибирати їх рекомендується або в тон стін або меблів, або у відповідній кольоровій гамі.

Врахуйте також, що на світлих ламелях буде відразу помітно весь бруд. Тому якщо ви плануєте вішати такі жалюзі на кухні — будьте готові до частого чищення.

 

Вибір горизонтальних жалюзі за матеріалом

Нюанс, який впливає не тільки на зовнішній вигляд, але і на практичність.

Універсальний варіант — пластикові або алюмінієві ламелі. За ними легше доглядати, вони найкраще переносять вологу, не вбирають запахи, не вигоряють на сонці.

Дерев’яні моделі не варто вішати там, де їх доведеться часто мити (в першу чергу це кухня, якщо мова йде про квартиру). Вони куди гірше переносять вологе прибирання, аніж пластикові або металеві.

Тканинні ламелі виглядають «затишніше» всього, проте зустрічаються частіше як вертикальні жалюзі. Якщо ж ви хочете придбати саме горизонтальні пластини з тканини — не варто вішати їх в приміщеннях з сильними запахами і там, де вони будуть швидко забруднюватися: інакше їх доведеться часто знімати для прання.

Вибір по ширині ламелі

Пластини можуть мати різну ширину — в середньому від 1.5 до 5 сантиметрів. При виборі важлива пропорційність: якщо ви купуєте жалюзі в невелике приміщення — краще взяти модель з вузькими ламелями. Якщо ж вішати їх в просторій кімнаті — варто вибрати жалюзі з широкими пластинами.

]]>
Догляд за жалюзі https://anrol.com.ua/ua/uhod-za-zhalyuzi/ Wed, 28 Mar 2018 10:42:27 +0000 https://anrol.com.ua/?p=9350 Жалюзі різних видів застосовуються і в квартирах, і в громадських приміщеннях різного призначення: від банків до лікарень. Навіть при дбайливому ставленні і регулярному прибиранні на ламелях все одно буде накопичуватися пил — це означає, що періодично жалюзі потребують догляду та чищення.

Нижче ми розглянемо, як саме потрібно доглядати за жалюзі з різних матеріалів.

За пластиковими і металевими

Самий «невимогливий» варіант: доглядати за ними простіше за все. Чистити їх можна такими способами:

  1. Протерти сухою ганчіркою — якщо мова йде про пил, цього буде достатньо.
  2. Протерти вологою губкою.
  3. Мити з милом.
  4. Пилососом.

Є кілька обмежень:Уход за жалюзи

  1. Не потрібно відтирати бруд механічним інструментом (наприклад — металевою щіткою). Таким чином можна подряпати ламель (хоча це і не кидається в очі).
  2. Якщо ви миєте жалюзі, не знімаючи ламелі — будьте обережні з водою. Фурнітура від надлишку вологи може зіпсуватися.

Також після вологого прибирання бажано протирати ламелі насухо — щоб на блискучій поверхні не виникало патьоків.

За тканинними

Чистити тканинні ламелі можна такими способами:

  1. Пилососом.
  2. Сухий щіткою / ганчіркою.
  3. Прати — як вручну, так і в машинці.

Якщо дерев’яні / пластикові / алюмінієві ламелі зазвичай чистять прямо на вікні (не знімаючи), то тканинні жалюзі— простіше зняти. По-швидкому прибрати з них можна хіба що пил, а ось більш серйозні забруднення — в більшості випадків доведеться тільки відпирати.

Основні правила прання:

  1. У машинку ламелі краще відправляти тільки в крайньому випадку, і тільки на самий дбайливий режим.
  2. При ручному пранні ламелі потрібно не запирати, як брудну білизну, а акуратно і без перегинів згорнути в рулон. Рулони — потрібно помістити в таз з теплою (не вище +40º) мильною водою, і залишити приблизно на 1-2 години: щоб тканина відмокла. Після цього брудну воду потрібно злити, налити чисту, і знову опустити в неї рулони, ще на 30-60 хвилин.
  3. Після прання ламелі не можна віджимати — вони можуть втратити свою форму і пом’ятися. Потрібно дати воді стекти, і хвилин через 10 повісити їх на місце, натягнувши в звичне положення.

Майте на увазі: тканина ламелей може бути різною — тому для різних матеріалів правила догляду можуть дещо відрізнятися від зазначених.

За дерев’яними

Головне правило: ніякого вологого прибирання, навіть якщо ламелі лаковані або пофарбовані.

Чистити дерев’яні жалюзі потрібно або щіткою (не жорсткою — щоб не подряпати), або пилососом, або сухою ганчіркою.

]]>